Tip na výlet: Vodní nádrž Baška

Tip na výlet: Vodní nádrž Baška
(Čtení tohoto článku zabere přibližně: 1 - 2 minut/y.)

Je až k nevíře, že jsem ještě nikdy nenavštívil necelých 5 km vzdálenou vodní nádrž Baška. Nejspíš jsem si říkal, že je to na výlet moc blízko a jsou lepší místa, kam o víkendu vyrazit, ale opak byl pravdou a z malé vycházky se vyklubal perfektní výlet.

Základní informace

Trasa je vhodná jak pro pěší, tak cyklisty (potkali jsme jich opravdu hodně). Připravili jsme pro vás rovnou 2 varianty - ta kratší Vám zabere něco kolem 2 hodin, ta delší pak cca 3 - 4 hodiny.

Cesta do Bašky

Celou cestu do Bašky půjdete přímo kolem řeky Ostravice, která si pro Vás připraví řadu malebných scén. Pokud rádi fotíte, rozhodně nezapomeňte vzít svůj fotoaparát s sebou.

Naše trasa Vás zavede až na vlakové nádraží v Bašce. Ti z Vás, kteří si chtějí ušetřit cestu, se mohou do Bašky vydat vlakem. Od nádraží Vám zbývá už jen pouhých 400 m, abyste dorazili k cíli.

Vodní nádrž Baška

Vodní nádrž Baška je celá lemovaná stezkou pro chodce. Tato stezka je docela úzká, takže pokud se setkáte s cyklisty nebo in-line bruslaři, musíte se vzájemně vyhýbat. V tomto směru je stezka kolem Olešné naprosto luxusní. Je však třeba pochválit představitele obce Baška, kteří zajistili velké množství odpadkových košů po celém obvodu - nikde nenarazíte na odhozené papírky či sáčky od svačin.

Uprostřed přehrady se nachází malý ostrůvek. Fanouškům geocachingu prozradím, že právě na něm se jedna "keška" nachází. Pokud se na tento ostrůvek chcete podívat, můžete využít např. půjčovnu loděk, která se zde také nachází.

Při procházce po břehu nádrže si rozhodně nezapomeňte užít úžasné přírodní scenérie a překrásný výhled na Beskydy.

Trasa č. 1 (krátká):

Kratší trasa Vás zavede přímo do Starého města a jedná se pouze 2 kilometry dlouhou trasu. Celková délka trasy nepřekročí 10 kilometrů.

Trasa: https://mapy.cz/s/11Ear

Trasa č.2 (dlouhá):

Delší varianta, kterou jsme si zvolili my, vede přes Skalici až do obce Dobrá. My jsme se při této příležitosti zastavili v oblíbené restauraci Cyklobar, která se nachází přímo na cyklostezce. Na této trase sice narazíte na pár kopečků, ale rozhodně to není náročná trasa. Celková délka je něco kolem 17 kilometrů, což je příjemný odpolední výlet.

Trasa: https://mapy.cz/s/12hml

 

Kolem Frýdku-Místku se nachází spousta zajímavých míst, které jsou neprávem opomíjené. Hned v dalším tipu Vám představíme "domácí" ZOO, která se nachází jen 7 kilometrů od Frýdku-Místku.

Václav

Programátor... občas normální, častěji tak trochu blázen.

Internetová stránka: www.valeas.cz

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.