Praha - proč NE?!

Rok se s rokem sešel a my se opět vydali na malý výlet do Prahy. S optimismem a velkými plány jsme se těšili na nezapomenutelnou atmosféru, kterou má jen jedno město z miliónu. Bohužel, nadšení nás přešlo již první den a my Vám dnes řekneme proč.

1. Ubytování - platba primárně v Eurech

Hoteliéři v Praze přešli téměř výhradně na Eura, a i když je jaksi logické, že budete chtít jako Češi platit v korunách, tak po Vás stejně budou chtít Eura - tak to mají uvedeno i na dokladech. Na platbě v korunách tedy musíte trvat.
V tomto případě si také dejte pozor na platbu kartou, protože banky mají často jiný (vyšší) kurz a ubytování by Vás tak v konečném důsledku vyšlo mnohem dráž.

2. Ubytování - televize

Televize na pokoji je téměř vždy včetně satelitního příjmu. Ten se hodí, pokud se chcete podívat např. na nějakou ze zahraničních relací, bohužel ale často chybí české pořady, takže se ve výsledku na televizi nebudete dívat vůbec.

3. Ubytování - WiFi

Za co je ale třeba hoteliéry rozhodně pochválit, je internet. Automaticky se zde počítá s tím, že je zahraniční klient na internetu ještě více závislý než my, takže máte většinou k dispozici stabilní a rychlou WiFi, kterou nijak neomezí ani plný hotel hostů.

4. Doprava - blinkry a přednost na přechodě

Tyto pojmy pražští řidiči zřejmě vůbec neznají, takže si musíte dávat při přecházení cesty opravdu dobrý pozor, což Vám ale zase komplikují až prapodivně zaparkované auta na ulicích. Doporučujeme tedy využívat výhradně přechodů pro chodce se světelnou signalizací.

5. Lidé

A to nejlepší na konec! Všude se o tom mluví, všichni to ví a přesto se na to nelze připravit. Jak je o Pražácích všeobecně známo, mají na všechno dost času. Je jedno, jestli je pracovní den nebo víkend, den nebo noc - po ulicích a v krámech se vyloženě loudají a rádi Vám zablokují jakýkoli průchod. Obejít je nelze, shlukují se v rojích. Řvát po nich taky nemá význam, nechápou, co Vám vlastně tak šíleně vadí. Pro Ostraváka prostě něco zcela nepochopitelného! Ještě někdo se diví, že dostane Pražák v Ostravě okamžitě na budku?

Ač se to tak nemusí na první pohled zdát, Prahu máme vcelku rádi a také ji rádi navštěvujeme - jen to nesmí být moc často! Poslední dobou se také záměrně vyhýbáme místům s velkou koncentrací turistů a místo toho raději poznáváme pravý život v Praze. Čím dál od centra, tím se cítíme lépe. Tak že by zase za rok?

 

foto: picjumbo.com

Václav

Programátor... občas normální, častěji tak trochu blázen.

Internetová stránka: www.valeas.cz
Brakeburn na Zoot.cz