Tipy pro Prahu

Tipy pro Prahu

Prahu navštěvujeme celkem pravidelně, takže jsme se rozhodli sepsat pro Vás pár tipů, kam se v Praze vydat a jak ušetřit.

1. Doprava

My osobně se po Praze pohybujeme nejčastěji pěšky, protože se ubytováváme tak, abychom to měli "všude" blízko. V případě, že se potřebujeme vydat někam dál, využíváme výhradně MHD, které je díky metru a tramvajím nejrychlejším způsobem dopravy v Praze.

Při delších výletech využíváme 24 hodinovou jízdenku za 110 Kč, abychom již nemuseli nic řešit - např. do Pražské ZOO by vyšlo samostatné jízdné na 64 Kč a následně už jezdíme zcela bez omezení.

2. Kde se najíst

Není žádným tajemstvím, že se v centru Prahy najíte za výrazně více peněz. Přitom stačí pár kroků a můžete si dát tradiční česká jídla doslova za pár korun.

Restaurace u Dandů

V tomto případě se jedná spíše o pivnici, která nabízí denní menu za lidových 90 Kč. Mírně zakouřené prostředí lehce vynahradí kvalita servírovaných jídel, na které se scházejí lidé z širokého okolí.

Tip: Až budete mít cestu kolem, určitě si zde zajděte na hovězí guláš - byl opravdu vynikající!

Restaurace v Korunní

V této restauraci Vám nabídnou denní menu složené z cca deseti jídel s cenou vždy pod 100 Kč. Restaurace v Korunní je provedena kompletně ve dřevě, díky čemuž má svou jedinečnou atmosféru.

Tip: Čepuje se zde Radegast!

Klempírna restaurant

Stylová a velice příjemná restaurace Klempírna nabízí denní menu složené z polévky, výběru ze dvou hlavních jídel a dezertu. To vše opět v ceně do 100 Kč.

Zmrzlinář

Posledním dnešním tipem je cukrárna/kavárna Zmrzlinář, ve které je k dispozici primárně zmrzlina netradičních chutí. Určitě si udělejte chvíli čas a "Zmrzlináře" navštivte - bude to ta nejlepší zmrzlina, jakou jste kdy ochutnali.

Tip: Na podzim si můžete ve Zmrzlináři pochutnat např. na kaštanové zmrzlině, ale jistě Vás překvapí i velice věrohodné Mochito.

3. Tipy na výlet

Rozhodně od nás nečekejte žádné otřepané tipy, o kterých se dočtete v každém turistickém průvodci - dnes Vám představíme celkem tři místa, která nejsou až tak šíleně známá a přesto stojí za návštěvu. Jejich nespornou výhodou je, že se zde nebudete mačkat se stovkami dalších turistů a nemusíte za ně dát ani korunu (tedy až na to hračkářství, ale tam se s tím tak nějak počítá).

Vltavské nábřeží

Na Vltavské nábřeží se dostanete u Rudolfina a příjemnou, cca půlhodinovou procházkou Vás zavede až k Ministerstvu dopravy. Nábřeží je čisté a poklidné, ideální vycházka v podvečer.

Vyšehrad

Vyšehrad je velice známé turistické místo, přesto není nijak enormně navštěvováno, z tohoto důvodu se jedná o ideální tip na výlet. Pokud budete mít chuť, můžete navštívit také přilehlý Vyšehradský hřbitov, na kterém je pohřbena řada významných českých osobností.

Hamleys

Proslulé londýnské hračkářství Hamleys má nyní svou pobočku také v Praze. Najdete zde nejen tisíce nejrůznějších hraček, ale také řadu atrakcí pro děti, včetně obrovského kolotoče. Zabaví se ale i dospělí, kteří se můžou vyfotit např. se Stormtrooperem či Iron Manem.

 

V Praze naleznete samozřejmě také řadu dalších zajímavých míst, my jsme Vám zde uvedli pouze ty, které jsme letos během našeho krátkého podzimního výletu navštívili. Příště Vám přineseme další zajímavé tipy.

Galerie Obrázků

View the embedded image gallery online at:
https://valeas.cz/cestovani/210-tipy-pro-prahu#sigProId15168f1059

 

Vašek & Lea

Internetová stránka: valeas.cz