Londýn s CK radynacestu.cz

Londýn s CK radynacestu.cz
(Čtení tohoto článku zabere přibližně: 3 - 5 minut/y.)

Již dlouho jsme se chystali vydat do Londýna. Jelikož jsme si na poprvé netroufli vyrazit bez průvodce, rozhodli jsme se využít služeb cestovní agentury Rady na cestu.

Proč radynacestu.cz?

Výběr cestovní kanceláře nebyl zrovna jednoduchý, do Londýna totiž prodává zájezdy snad kdejaká cestovka. My si nakonec po dlouhé úvaze řekli, že jsme na celodenní cestování autobusem už prostě "staří", takže jsme se rozhodli cestovat letecky. No a proč si to zbytečně komplikovat a neletět rovnou z Ostravy? Tyto dvě podmínky značně zredukovaly celou nabídku. Zbývalo už jen vybrat program zájezdu.

Všechny zájezdy měly něco do sebe, ale nakonec nás nejvíce oslovil zájezd "To nejlepší z Londýna + HARRY POTTER". Hádáte správně, že rozhodující slovo měla v tomto případě Lea. Návštěva filmových studií, ve kterých se Harry Potter natáčel, patřila mezi její dětské sny a já jí alespoň jeden z nich velice rád splnil. Ale ani já jsem se nakonec nenudil a užil si Londýn ještě o trochu více, než jsem vůbec čekal. Také právě proto jsme oba své zážitky sepsali do dvou samostatných článků, které budou v dohledné době následovat.

Hlavní náplní zájezdu bylo putování po nejvýznamnějších památkách Londýna, které bylo protkáno střípky z knih a filmů o mladém kouzelníkovi. Kromě toho jsme pak mohli využít volný čas k návštěvám některých významných londýnských atrakcí, jako je například Muzeum Madame Tussaud's nebo London Eye (my samozřejmě navštívili obojí).

Odlet do Londýna

Zvláštností této cestovní kanceláře je, že Vás delegát čeká již na zvoleném letišti při odletu z ČR. Nikdy jsem se s podobným přístupem nesetkal, ale musím uznat, že má řadu výhod - mezi největší z nich patří jistě to, že Vás delegát provede téměř celým letištěm a vše Vám dopodrobna vysvětlí, takže odpadá zbytečný stres z cestování (zvláště, pokud letíte poprvé). Navíc Vás již dopředu seznámí se základním plánem zájezdu a předá Vám všechny potřebné materiály.

Z Ostravy se létá s irskou společností RYANAIR, počítejte tedy s pouze anglicky hovořící posádkou. Příjemným bonusem je pak včasný odlet i přílet, což se nám s českými aeroliniemi ještě nikdy nestalo.

Jelikož je Velká Británie stále ještě součástí EU, průchod celnicí je spíše jen formalitou. Zde musím pochválit především Celní správu České republiky, která prováděla kontrolu opravdu důkladně. Naproti tomu v Londýně jsme při odletu žádnou pasovou kontrolou neprocházeli.

Ubytování

Ubytování bylo zajištěno v tříhvězdičkovém hotelu "Holiday Inn Express London - Croydon", který se nachází v jižní části Londýna. Hotel byl moderní, pokoje útulné a co pro nás bylo nejdůležitější - v celém areálu byla k dispozici vysokorychlostní WiFi. Součástí ubytování byla také typická britská snídaně, na které jsme si opravdu moc pochutnali (Lea žila ty tři dny v podstatě jen na fazolích, úplně se do nich zamilovala). Na pokoji pak byla k dispozici rychlovarná konvice, káva, černý čaj a smetana. K ubytování máme tedy jen jednu malou výtku - manželská postel byla šíleně úzká a měkká, takže byl neskutečný problém se na ní vůbec vyspat. Nechybělo málo a skončil jsem na pohovce.

Londýn

Přestože na papíře nevypadal program zájezdu nijak náročně, ve skutečnosti byla využita doslova každá minuta strávená v Londýně. Na nějaké zevlování nebyl vůbec čas a my byli rádi, když jsme se vůbec stihli najíst. Pochvala a velký dík pak rozhodně patří naší milé průvodkyni, Tereze Vrbové, která se o nás po celou dobu perfektně starala a vše pro nás do detailu zařídila - ať už se jednalo o vstupenky na jednotlivé atrakce, prohlídku nejvýznamnějších památek nebo jízdenky na MHD. Ke cti jí slouží také fakt, že dokázala velice rychle improvizovat, takže jsme si mohli ono krásné slunečné počasí užít opravdu na maximum.

Doprava

Do centra Londýna jsme jezdili vlakem a po Londýně se pak primárně pohybovali pomocí metra, ale nemohli jsme vynechat ani jízdu slavným doubledeckerem. Je třeba říci, že i přes veškerou snahu jsem se ve schématu metra nedokázal zorientovat - naštěstí jsem to ale nemusel díky naší průvodkyni vůbec řešit.

Památky a prohlídka Londýna

Celé dva dny jsme se vůbec nezastavili. Navštívili jsme všechna plánovaná místa a ve volném čase jsme stihli ještě pár dalších. Jelikož jsme byli jediní, kteří si zakoupili jízdu na London Eye, domluvili jsme se na změně programu, aby pak na nás nemuseli ostatní čekat. Paní Tereza vše zařídila, na dané místo s námi dojela a pak na nás opět čekala při výstupu z London Eye. Po negativních zkušenostech s delegátkou jiné CK na naší loňské dovolené v Albánii jsme tento individuální přístup vyloženě uvítali.

Kromě všeobecně známých památek nás paní Tereza vzala také na pár míst, která měla nějakou spojitost s natáčením Harryho Pottera, ale přitom v našem plánu nebyla. Ukázala nám např. slavný Millenium Bridge, který v 6. díle zničili Smrtijedi a nebo budovu, která ve filmech představovala Ministerstvo kouzel. Kromě toho nám vždy řekla pár dalších zajímavostí a tipů, např. kam si v daných pauzách zajít, kde se levně najíst a kde si dát nejlepší Fish & chips.

I my jsme si pro Vás připravili pár tipů, které se Vám budou při cestě do Londýna hodit. Bude se jednat o samostatný článek, který zakončí naše virtuální putování po Londýně.

Závěr

Ačkoli jsme se zpočátku báli (přeci jen se jednalo o pro nás doposud neznámou cestovní kancelář), musíme přiznat, že na nás radynacestu.cz udělaly velice dobrý dojem a už teď vybíráme, kam s nimi pojedeme příště. Takovýto lidský a individuální přístup snad žádná jiná cestovka nenabízí (a nebo jsme jen my měli smůlu na špatné delegáty a průvodce).

Nejvíce nás oslovilo, že bylo vše dopředu skvěle naplánováno, takže nám odpadla spousta starostí, které bychom jinak museli řešit. A to vůbec nemluvím o tom, že jsme za ty tři dny stihli více, než kdybychom se dva týdny potulovali po Londýně sami.

Díky tomu jsme se z Londýna vrátili plní nezapomenutelných zážitků.

970x210.jpg

 

Foto slideshow z Londýna

Vašek & Lea

Internetová stránka: valeas.cz

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.