Tip na výlet: ZOO Ostrava

Tip na výlet: ZOO Ostrava

Jako malí jsme navštěvovali zoologickou zahradu v Ostravě opravdu pravidelně, ať už s rodiči nebo se školou. Dnes už sice vyhledáváme spíše jiná místa a navštěvujeme vzdálenější zoologické zahrady (včetně těch zahraničních), ale na ostravskou ZOO nezapomínáme a jednou či dvakrát za rok ji vždy navštívíme.

ZOO Ostrava

S Leou máme zoologické zahrady opravdu moc rádi a každý rok jich vždy několik navštívíme (naším cílem je navštívit všechny ZOO v České republice a poté pokračovat těmi zahraničními). ZOO v Ostravě máme rádi hned z několika důvodů. Hlavní výhodou je především její snadná dostupnost - do ostravské ZOO se dostanete i z větší vzdálenosti a nepotřebujete k tomu vůbec auto, bohatě Vám postačí České dráhy a místní MHD, která jezdí do ZOO co 10 minut.

Pokud jste v ostravské ZOO už delší dobu nebyli, budete určitě mile překvapeni, protože se opravdu dost rozrostla.

Každá zoologická zahrada má svá specifika a zvířecí zástupce, kvůli kterým se do ní vyplatí vyrazit. My Vám dnes ukážeme, kvůli kterým zvířátkům se do ostravské ZOO vydáváme my.

1. Morčátka

Možná Vám přijde zvláštní, že se na první místo našeho pomyslného seznamu dostalo zvíře, které má většina z Vás doma. My sami jsme měli morčátka několik let a přesto jsme se vždy těšili na výběh v ostravské ZOO. V zimě jsou morčata schovaná ve stodole, v létě jsou naopak vypouštěna do výběhu. Musím říct, že na houfu věčně štěbetajících a zvědavých morčat prostě něco je. Rovněž se nám líbí, že se nám vždy podaří narazit na nové přírůstky.

2. Expozice PAPUA

Expozice Papua Vám má co nejvíce přiblížit tropickou přírodu ostrova Papua – Nová Guinea. Součástí této expozice je také voliéra, ve které se volně pohybují nejrůznější exotičtí ptáci a Vy si je tedy můžete prohlédnout opravdu zblízka.

Jak jste mohli vidět na videu výše, rozhodně se vyplatí mít s sebou kameru a selfie tyč - zvířata jsou opravdu velice kontaktní a rády se předvádějí.

3. Pávi

Je až neuvěřitelné, kolik nádherných pávů můžete v ZOO Ostrava spatřit. Ti se samozřejmě zcela běžně procházejí i mezi návštěvníky.

4. Kočkovité šelmy a malé kočky

Oba máme kočky velice rádi, takže se u těchto krásných šelem zdržíme vždy nejdéle. Kromě všemi oblíbeného lva, lehvarta či rysa zde můžete obdivovat např. také servala, jaguarandi nebo maličkou kočku cejlonskou. Nechybí samozřejmě ani jiné druhy dobře známých koček (divoká, rybářská a slaništní).

Pozor na prsty

V ostravské ZOO se vyskytuje spousta zvířat, které si můžete pohladit - jedná se především o zvířátka na statku. Dávejte si však dobrý pozor na prsty, i morčátko Vás může kousnout! Hned vedle statku se pak nachází výběh s pštrosy, které můžete nakrmit pamlsky, které jsou zde k zakoupení. Zde však opět velice opatrně - klovou.

Závěr

V této zoologické zahradě si zcela jistě každý najdete své oblíbené zvíře či expozici, kvůli které se sem vydá znovu. Jedná se o ideální místo na půldenní výlet. Pokud byste se chtěli projít přírodou, ostravská ZOO pro Vás připravila speciální trasy (cesta vody, cesta lesa a cesta stínu), které si můžete v klidu projít, případně si zde odpočinout.

Václav

Programátor... občas normální, častěji tak trochu blázen.

Internetová stránka: www.valeas.cz