Ajťák na cestách s Českými drahami - díl třetí (rok třetí)

Ajťák na cestách s Českými drahami - díl třetí (rok třetí)
(Čtení tohoto článku zabere přibližně: 1 - 2 minut/y.)

Již tři roky poctivě testujeme České dráhy (přesněji řečeno jejich pracovníky) při používání moderních technologií, které nám mají usnadnit nejen cestování, ale i kontrolu jízdenek. Jak to tedy po těch třech letech vypadá?

Pokud Vás zajímá, jaké byly počátky cestování ajťáka s Českými drahami, doporučuji si nejprve přečíst oba předchozí díly. Díky tomu budete schopni lépe pozorovat celý vývoj.

Díl první:
http://valeas.cz/cestovani/58-ajtak-na-cestach-s-ceskymi-drahami

Díl druhý:
http://valeas.cz/cestovani/146-ajtak-na-cestach-s-ceskymi-drahami-rok-pote

Nový web a jednodušší nákup

Před nedávnem spustily České dráhy novou internetovou prezentaci. V porovnání s původním webem je to obrovský posun kupředu. Web i celý nákupní proces je mnohem přehlednější a přináší spoustu zajímavých funkcí (např. předdefinování osob).

Jako velké plus beru zrušení povinného prvku definování čísla osobního dokladu (občanského či řidičského průkazu). Nyní ho již tedy zapisovat nemusíte a při kontrole Vám stačí předložit jakoukoli průkazku s Vaší fotografií.

Po úhradě jízdenek se Vám na stránce s rekapitulací zobrazí velice povedené video, které Vám představí možnosti kontroly jízdenek.

Kontrola jízdenek

Za ty tři roky, co průběžně testujeme průvodčí ve vlaku na kontrolu jídenek přes aplikaci "Můj vlak", musíme s potěšením říci, že průvodčí konečně nemají s kontrolou žádný problém. Kontrola probíhá velice rychle naskenováním kódu z obrazovky Vašeho smartphonu. Již žádné zdlouhavé opisování kódu či ignorování elektronické verze jízdenek.

Kontrola elektronických jízdenek se tak konečně stala nejrychlejší metodou odbavení.

Závěr

Sice to nějakou dobu trvalo, ale nakonec pracovníci Českých drah přeci jen začali plně využívat veškeré možnosti, které jim moderní technologie nabízí. Klientům Českých drah usnadňuje aplikace "Můj vlak" nejen samotné cestování, ale rovněž jim nabízí k dispozici také nejnovější a nejpřesnější informace.

Snadnější a přehlednější nákup je již jen pomyslná třešnička na dortu, kterou určitě velice oceníte.

Václav

Programátor... občas normální, častěji tak trochu blázen.

Internetová stránka: www.valeas.cz

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.