Záhada z Louvru

Záhada z Louvru

Ve francouzském Louvru naleznete nejen velké množství krásných uměleckých sbírek, ale také spoustu ukrytých tajemství. My jsme se vydali jedno takové tajemství odhalit.

Úniková hra: Záhada z Louvru

Ne, nejeli jsme do Paříže odhalovat tamní tajemství. Francouzsky neumíme, takže bychom se tam stejně nedomluvili. Místo toho jsme se vydali do Ostravy a poprvé vyzkoušeli tzv. únikovou hru.

"Potřebuji Vaši pomoc. Ztratil se mi přítel. Prý mi ho můžete pomoci najít. Je to kamarád a mám o něj velkou obavu. Myslím, že za jeho zmizením je jeho velká vášeň ke klenotům. Pomozte mi ho prosím najít…".

Tento text a krátké video bylo jediným úvodem do příběhu této únikové hry. Na všechno ostatní jsme již museli přijít sami. Měli jsme však jen velice málo času - 45 minut na odhalení předem neznámého počtu hádanek není totiž zrovna moc.

Začátek

Začátek hry byl pro nás velice náročný, vůbec jsme totiž netušili, co máme dělat, hledat nebo řešit. První hádanky a hlavolamy jsme našli rychle, ale jejich rozluštění už zas taková sranda nebyla. Naštěstí nás neustále kontrolovala velice příjemná obsluha, takže když jsme se s nějakým úkolem trápili moc dlouho, poslala nám nějakou drobnou radu přes obrazovku, aby nás nasměrovala správným směrem.

46:24

K našemu velkému údivu se nám podařilo záhadu vyřešit a uniknout z místnosti za pouhých 46 minut a 24 sekund. V první chvíli jsme tomu ani nechtěli věřit, přeci jen jsme se několikrát doslova zasekli a některé hádanky byly opravdu dost náročné. S výsledným časem jsme nadmíru spokojeni, především také proto, že to byla naše první úniková hra. Už teď ale víme, že rozhodně nebyla poslední.

Stále váháte, jestli únikovou hru vyzkoušet nebo ne? Tak toho nechte a jděte prostě do toho. Žádný učený z nebe nespadl a nikdo se Vám rozhodně smát nebude. My si to užili opravdu maximálně a určitě vyzkoušíme i ty ostatní.

Poznámka: Pokud chcete tuto únikovou hru vyzkoušet, tak Záhada z Louvru se nachází přímo v ostravském nákupním centru Avion. Určitě také doporučujeme zarezervovat si termín dopředu, aby na Vás vůbec vyšlo. Více informací naleznete na webu duelpark.cz.

 

Václav

Programátor... občas normální, častěji tak trochu blázen.

Internetová stránka: www.valeas.cz