Recenze: ovocné tyčinky Dr. Light Fruit

Recenze: ovocné tyčinky Dr. Light Fruit

Dr. Light Fruit jsou zdravé tyčinky s vysokým obsahem ovoce a ovocných šťáv bez umělých barviv, aromat, dochucovadel a konzervačních látek. Tyčinky jsou vyrobeny z vysoce kvalitních surovin přírodního původu a obsahují velké množství vlákniny. Šťavnatost a chuť dodávají tyčinkám mrazem sušené plody a ovocné šťávy. Zdravá a rychlá svačinka pro děti i dospělé.

Společnost Pharmind Corporation, která tyčinky Dr. Light Fruit vyrábí, se snaží svým zákazníkům nabídnout zdravé a chutné výrobky za přijatelnou cenu. Všechny výrobky společnosti Pharmind Corporation jsou vyráběny pomocí šetrných technologií, díky čemuž zůstávají zachovány všechny důležité vitamíny a minerály.

Ovocné tyčinky Dr. Light Fruit seženete například v lékárnách nebo zdravých výživách a běžná cena se pohybuje okolo 21 Kč za 30 g.

Testování:

V rámci testování ovocných tyčinek Dr. Light Fruit jsem ochutnala celkem 8 příchutí. V recenzi chybí tyčinka s černým rybízem, která v době mého testování ještě nebyla dostupná.

Dr. Light Fruit - ovocný mix:

Tato tyčinka voní a chutná převážně po sušených meruňkách a má lehce kyselkavější nádech. Pocitově je trochu tvrdší a jsou v ní patrné větší kusy sušeného ovoce (meruňky, rozinky), takže není moc vhodná pro "rovnátkáře". Líbí se mi, že neobsahuje sacharózu (ve složení je pouze fruktóza = ovocný cukr).

Složení: meruňky sušené 62,2 %, jablka sušená 9,4 %, hrozny sušené 9,1 %, fruktóza, višně sušené 8,5 %, želírující látka: arabská akátová guma (přírodní vláknina), kyselina askorbová (vitamin C), regulátor kyselosti: kyselina citronová

Dr. Light Fruit - klikva & malina:

Co se týče vůně a chuti, tak z této tyčinky cítím převážně sušené meruňky a kyselé brusinky. Je opět trochu tvrdší a obsahuje větší kousky sušeného ovoce (rozinky, sušené meruňky).

Složení: meruňky sušené 57,4 %, jablka sušená 10 %, hrozny sušené 9,6 %, fruktóza, malinová šťáva z koncentrátu 6,3%, klikva rychle zmražená 5,2 %, želírující látka: arabská akátová guma (přírodní vláknina), kyselina askorbová (vitamin C), regulátor kyselosti: kyselina citronová

Dr. Light Fruit - jablko & banán:

Tato varianta voní převážně po sušených jablíčkách, banán z ní bohužel necítím (což je ale možná dobře, protože to taky mohlo dopadnout jako u tyčinek Nutrend Just Fruit). Co se týče chuti, je to opravdu jako kdybyste žvýkali trošku kyselejší slisované křížaly se špetkou rozmačkaného zralého banánu. Kromě ovoce obsahuje tyčinka navíc rýžové vločky. Výhodou je pak pro mne fakt, že je příjemně měkká a vláčná.

Složení: jablka sušená 30,4 %, banán sušený 24,3 %, meruňky sušené 20,6 %, fruktóza, jablečné pyré 6,5 %, jablečná šťáva z koncentrátu 4 %, rýžové vločky, želírující látka: arabská akátová guma (přírodní vláknina), kyselina askorbová (vitamin C), regulátor kyselosti: kyselina citronová

Dr. Light Fruit - rakytník:

Rakytníková tyčinka voní poměrně nespecificky, ale chutná opět jako trochu kyselejší sušené meruňky. Rakytníková šťáva má obecně dost výraznou chuť, která nemusí vyhovovat úplně každému - mně osobně třeba chutná jako zkvašený jablečný ocet. V tyčince jde rakytník trochu cítit, ale běžný konzument si toho zřejmě vůbec nevšimne.

Složení: meruňky sušené 56,2 %, rakytník bobule rychle zmražené 13,1 %, ananas kandovaný 10,1 %, jablka sušená 9,8 %, fruktóza, želírující látka: arabská akátová guma (přírodní vláknina), kyselina askorbová (vitamin C), regulátor kyselosti: kyselina citronová

Dr. Light Fruit Energy-bar:

Energetická varianta ovocných tyčinek Dr. Light obsahuje extrakt ze zeleného čaje, L-theanin (aminokyselina, která navozuje stav hluboké relaxace bez pocitu ospalosti) a vitamin B3. Voní po meruňkách a chuťově bych ji přirovnala ke kombinaci sušených meruněk, citrónu a kandovaného zázvoru. Tyčinka je trochu tvrdší a obsahuje velké kousky kandovaného ovoce.

Složení: meruňky sušené 38,9 %, hrozny sušené 16,9 %, jablka sušená 12,2 %, citron kandovaný 12 %, fruktóza, citronová šťáva z koncentrátu 3,7 %, zázvor kandovaný 3,6 %, želírující látka: arabská akátová guma (přírodní vláknina), Energy-complex 0,85 % (L-theanin, extrakt ze zeleného čaje, niacin/vitamin B3), regulátory kyselosti: kyselina askorbová a kyselina citronová

Dr. Light Fruit Immuno-bar:

Immuno-bar má velice příjemnou nasládlou vůni, cítím v ní převážně sušená jablka a meruňky. Chuť je lehce nakyslá, což přisuzuji bobulím rybízu a malinové šťávě. Tyčinka je příjemně měkká a má sytě oranžovou barvu.

Složení: meruňky sušené 37,5 %, hrozny sušené 16,5 %, jablka sušená 13,3 %, rybíz celý rychle zmražený 11,3 %, fruktóza, malinová šťáva z koncentrátu 4,1 %, šípková šťáva z koncentrátu 4,1 %, MGD-complex 3,06 % (pryskyřice arabské akácie (přírodní vláknina), střední nasycené triacylglyceroly, inositol), regulátor kyselosti: kyselina citronová, komplex vitaminů (vitamin C, vitamin E, vitamin A)

Dr. Light Fruit Slimstyle-bar:

Slimstyle-bar má výraznou vůni a sladko-kyselou chuť, cítím v ní převážně exotické ovoce, sušené meruňky a jablka. Rozhodně si nemyslím, že by tato tyčinka mohla mít nějaký výraznější efekt na snížení hmotnosti, obsažený komplex je v ní spíše na okrasu, ale jako zdravá svačinka proč ne.

Složení: meruňky sušené 38,5 %, hrozny sušené 14,5 %, jablka sušená 11 %, fruktóza, kiwi kandované 5,6 %, papája kandovaná 5,6 %, ananas kandovaný 5,6 %, šťáva z kiwi z koncentrátu 4,5 %, želírující látka: arabská akátová guma (přírodní vláknina), Slim-complex 0,33 % (bromelain, papain, chrom pikolinát), regulátory kyselosti: kyselina askorbová a kyselina citronová

Dr. Light Fruit Visio-bar:

Visio-bar voní velice intenzivně po sušených borůvkách a má tmavě červenou barvu. Chuťově je trochu kyselejší, přirovnala bych ji k chuti proslazených sušených brusinek. Na oči mi zřejmě nepomůže, ale líbí se mi ten koncept, takže když si budu chtít dát zdravější svačinku, sáhnu určitě po této.

Složení: meruňky sušené 33,5 %, borůvky celé rychle zmražené 26,8 %, hrozny sušené 13,7 %, jablka sušená 9,8 %, fruktóza, borůvková šťáva z koncentrátu 3,8 %, MGD-complex 3,06 % (pryskyřice arabské akácie (přírodní vláknina), střední nasycené triacylglyceroly, inositol), regulátory kyselosti: kyselina askorbová a kyselina citronová, vitamínový a minerální komplex (citrát zinečnatý, vitamin B2 a vitamin B1)

Výhody:

  • vysoký podíl sušeného ovoce a ovocných šťáv
  • zdravější alternativa komerčních "ovocných" tyčinek
  • bez lepku, sóji a laktózy
  • bez ořechů a palmového oleje
  • bez umělých aromat, barviv a dochucovadel
  • bez konzervantů
  • RAW, vhodné i pro vegany
  • certifikát kvality "Vím, co jím"

Nevýhody:

  • vyšší pořizovací cena (cca 21 Kč/30 g)
  • horší dostupnost

Vyhodnocení:

Tyčinky Dr. Light Fruit představují zdravou a velice chutnou alternativu k běžným müsli tyčinkám. Díky vysokému obsahu sušeného ovoce (minimálně 70 %) jsou velice chutné, příjemně nasládlé a navíc zasytí na poměrně dlouhou dobu. Mezi vlastním testováním a touto recenzí uběhlo mnoho času (cca jeden a půl roku) a za tu dobu se toho také hodně změnilo (naštěstí k lepšímu). Složení tyčinek zůstalo téměř totožné, ale zmizely například konzervanty (původně byl ve všech tyčinkách Dr. Light Fruit použit jako konzervační látka sorban draselný). Rovněž u varianty Jablko & banán došlo k záměně původních pšeničných vloček za vločky rýžové, což znamená, že od této chvíle jsou všechny tyčinky Dr. Light Fruit zcela bez lepku.

Leona

Manželka ajťáka, lékárnice a milovnice kosmetiky. Vražedná kombinace...

Internetová stránka: valeas.cz