Testujeme: Crispins Cizrnové placičky

Testujeme: Crispins Cizrnové placičky

Crispins je značka ucelené řady produktů zdravé výživy, která spadá pod českou společnost Extrudo. Hlavním zaměřením firmy Extrudo je výroba originálních křehkých chlebů, slaných pochutin a instantních polotovarů, ale v jejich sortimentu naleznete například také instantní kaše, cereální křupky, obalovací směsi nebo bezlepkové mouky.

Crispins Cizrnové placičky jsou přirozeně bezlepkové a obsahují velké množství kvalitních bílkovin a vlákniny. Cizrna je luštěnina s jemnou oříškovou chutí a vynikajícími nutričními vlastnostmi, takže je vhodná jak pro děti, tak dospělé. Cizrnové placičky seženete například v lékárnách nebo zdravých výživách a běžná cena se pohybuje okolo 37 Kč.

Složení: cizrna 47 %, kukuřičná krupice, sušený bramborový škrob, lupina, sůl, sušený česnek, sušená cibule, majoránka

Na přípravu budeme potřebovat:

  • 250 g směsi Crispins Cizrnové placičky
  • 520 ml teplého mléka
  • 1 vejce

Příprava:

Obsah sáčku smícháme s 520 ml teplého mléka, přidáme 1 vejce a dobře rozmícháme. Těsto necháme cca 15 minut odležet a v případě přílišného zhoustnutí naředíme malým množstvím vody. Na pánvi z těsta tvarujeme placičky, které následně osmažíme po obou stranách do zlatova. Cizrnové placičky můžeme podávat samotné nebo jako přílohu k masu či zelenině.

Testování:

Pytlík se směsí jsem vysypala do misky, přidala jedno celé vejce a něco málo přes půl litru teplého mléka.

Těsto jsem vymíchala ručním mixérem a nechala cca 15 minut odležet. Před vlastním smažením jsem těsto ještě několikrát naředila mlékem, aby nebylo příliš husté.

Na rozpáleném oleji jsem se snažila tvarovat malé placičky a osmažila je z obou stran do zlatova.

Cizrnové placičky jsem podávala jako přílohu k masovým špízům.

Vyhodnocení:

Cizrnové placičky nás velice příjemně překvapily. Příprava je extrémně snadná a rychlá, kromě mléka a jednoho vajíčka nepotřebujete v podstatě nic jiného. Už při přípravě těsto velice příjemně vonělo po česneku a majoránce a mělo lehce cizrnový nádech. Co se týče chuti, cizrnové placičky prošly nejen u mne, ale i u Vaška. Chuťově bych je asi nejvíce přirovnala ke klasickým bramborákům, ale jde v nich samozřejmě cítit i ona zmiňovaná cizrna. Za nás tedy mohu Cizrnové placičky od značky Crispins vřele doporučit, určitě jsme je neměli naposledy.

 

Leona

Manželka ajťáka, lékárnice a milovnice kosmetiky. Vražedná kombinace...

Internetová stránka: valeas.cz