Halloweenský FOOD speciál

Halloweenský FOOD speciál

Halloween jako takový u nás doma neslavíme, ale vždy se těšíme na halloweenské specialitky k ozvláštnění nudného podzimního jídelníčku. Letos jsme měli v plánu vybrakovat Marks & Spencer a Lidl, ale nakonec jsme se spokojili jen s Lidlem, protože nás v M & S nic vyloženě nezaujalo a připadalo nám to zbytečně drahé. Škoda, že u nás není obecně větší výběr.

Halloween Snacks - bramborový snack s příchutí zakysané smetany (100 g, Lidl, 25 kč):

Vynikající bramborové lupínky ve tvaru pavučin a netopýrů s úžasnou smetanovo-bylinkovou příchutí. Kdyby byly ve stálé nabídce, chodím si pro ně pořád.

Halloween Nuggets - kuřecí nugety (400 g, Lidl, 60 kč):

Ne všechny nugetky, které se dají u nás sehnat, jsou kvalitní a chuťově dobré. Nejednou se nám stalo, že jsme si domů přinesli něco, co bylo tvrdé jak podešev a chutnalo jako mouka se strouhankou. Tyto jsou ale jiné a obsahují nešizené a nerozmělněné kusy kuřecího masa. Není to samozřejmě nic, co by jste museli mít mermomocí doma, ale pokud chcete občas udělat radost dětem (nebo jako já - Vaškovi), tyhle můžu s klidným svědomím doporučit.

Halloween Marshmallows - indiánci s borůvkovou příchutí (225 g, Lidl, 40 kč):

Klasický indiánek s pěnovou náplní. Já na tenhle typ zákusků moc nejsem, ale Vašek je miluje a kupuje si je pravidelně každý rok. Piškot se mi zdál trochu tvrdší a pěna málo sladká, ale to je věc názoru.

Halloween čokoládové kuličky (200 g, Lidl, 30 kč):

Klasika, která se v Lidlu prodává pořád dokola už pěkných pár let a liší se pouze sezónním přebalem. Je to kvalitní mléčná čokoláda, žádná náhražka. Je supervtipné, když na Vás čokoláda pomrkává z mističky a nutí Vás, aby jste ji už konečně zbavili utrpení.

Halloween Marshmallows (275 g, Lidl, 30 kč):

Klasické marshmallows ozvláštněné sladkými kousíčky želé. Růžová varianta chutnala po jahodách, ale tu šedou jsme nedokázali nijak blíže identifikovat.

Halloween jogurt s pšeničnými kuličkami v různých polevách (175 g, Lidl, 13 kč):

Tento jogurt se prodává v celkem třech možných variantách, které se od sebe liší pouze polevou na kuličkách. Chocolate Balls jsou z nich asi nejobyčejnější, chutnají po hořké čokoládě a moc nás neučarovaly. Fire Balls jsou oproti tomu moc dobré, chutnají jako jedna dávná cukrovinka z mého dětství. Poslední variantou jsou Sherbet Balls, které byly z celé série určitě nejzajímavější. Chutnaly po pomerančích a v puse lehce šuměly. Co se týče jogurtu, jedná se o úplně obyčejný sladko-kyselý bílý jogurt, nic víc, nic míň.

Iced Queens - mini muffiny s vanilkovou příchutí a cukrovou polevou (335 g, Lidl, 60 kč):

Popis výše je více než přesný - samotné těsto chutná po vanilce a je přelito oranžovou cukrovou polevou, která nemá sama o sobě žádnou specifickou chuť. Muffiny byly vláčné a v ruce se úplně rozpadaly. Vaškovi moc chutnaly, já mám raději svou domácí variantu.

Trolli Glotzer - pěnové bonbony s kyselou ovocnou náplní (75 g, Lidl, 30 kč):

Na tyhle bonbony se Vašek těšil už nějakou dobu a konečně se mu je podařilo přinést domů (rozuměj, přišlo mi to pěkně nechutné, takže měl vždy zákaz tyhle oční bulvy tahat domů, tentokrát však s radostí využil mé nepřítomnosti a mě nezbylo nic jiného, než je konečně ochutnat). V plastovém kalíšku z žilkami se ukrývá měkké marshmallow s kyselkavou ovocnou náplní. Není to nic světoborného, ale je s nimi zábava, to musím uznat.

Müllermilch Pumpkin Spice Latte (400 ml/425 g, Albert, cca 20 kč):

Na tohle mlíčko jsem četla převážně negativní recenze, přesto mě to neodradilo jej vyzkoušet na vlastní pěst. Mlíčko má světle hnědou barvu a opravdu velice výraznou skořicovou vůni. Co se týče chuti, zpočátku v něm cítím především hořký karamel, nakonec pak už jen skořici. Nepřijde mi vyloženě přeslazené (jak už jsem u někoho četla), rozhodně není sladší než jiná mlíčka od Müllera. Věřím, že to bude jeden z těch rozporuplných produktů, který budou někteří milovat a jiní nenávidět. Mě osobně chutnalo, ale nebudu si rvát vlasy z hlavy, když na něj už v obchodě nenarazím.

A co Vy? Slavíte u Vás doma Halloween nebo se držíte tradičních českých dušiček? My letos poprvé vydlabávali dýni. Jak to dopadlo, se můžete podívat v galerii.

Galerie Obrázků

Vašek & Lea

Internetová stránka: valeas.cz