Londýn: Po stopách Doktora Who

Londýn: Po stopách Doktora Who
(Čtení tohoto článku zabere přibližně: 3 - 5 minut/y.)

Jak jste se mohli dočíst v předchozím článku, v říjnu loňského roku jsme se vydali (na přání Leonky) do Londýna po stopách Harryho Pottera. Ve skutečnosti jsme se však celou dobu pohybovali po stopách Doktora Who.

Seriál Doctor Who Vám podrobněji přiblížíme v jiném článku, dnes se budeme primárně věnovat jednomu konkrétnímu dílu, jelikož jsme, stejně jako Doktor, navštívili všechna zmíněná místa. Musím rovněž podotknout, že se jedná o jeden z mých nejoblíbenějších dílů => jedná se o typický počítačový díl. Následně se pak spolu podíváme také na další místa, která s Doktorem nějak souvisí a která jsme během našeho krátkého výletu navštívili.

Po stopách Doktora Who = Zvony svatého Jana

(sedmá série, šestý díl)

Londýn: Po stopách Doctora Who

1. London Eye

Doktor Who se s TARDIS objeví hned vedle Londýnského oka, které v záběru sice není vidět, ale místo snadno poznáte díky Big Benu v pozadí a "živých" soch, které jsou zde běžně k vidění. Doktor, stejně jako živé sochy, předvede představení, aby získal pár liber na snídani. Libry sbírá do svého typického fezu.

Následně z garáže vytáhne motorku a společně s Klárou se vydají na cestu, kterou jsme prošli také.

 

2. Westminster

Trasu, kterou jel Doktor na motorce, jsme my ušli pěšky - nejedná se tedy o žádnou velkou vzdálenost, jak by se mohlo na první pohled zdát. Od London Eye jsme se vydali přes Westminsterský most až k Big Benu. Doktor to tady samozřejmě důvěrně zná, takže neztrácí čas focením, my jsme zde ale byli prvně, takže jsme rozhodně nikam nespěchali a fotili jak o život.

Na prohlídku Westminsteru jsme měli vyčleněných 45 minut, což se může zdát jako spousta času, ale díky husté dopravě a neustálé nutnosti přecházet cestu to nakonec bylo tak tak.

3. Downing Street

Od Westminsteru se Doktor vydává po "Horse Guard Road". My jsme se vydali po Parliament street, abychom mohli nahlédnout k sídlu ministerského předsedy - 10 Downing Street, které Doktor rovněž navštívil (ale v jiném díle), a zabránil tak ovládnutí Anglie mimozemskou rasou Slitheenů.

4. Jízdní stráž (Horse Guards)

Když budete Doktorovu cestu sledovat opravdu pozorně, všimnete si, že projíždí kolem budovy Jízdní stráže, na jejímž nádvoří se pravidelně konají různé vojenské přehlídky. My jsme měli štěstí, protože se nám jednu takovou přehlídku podařilo zhlédnout.

Na druhé straně se nachází St. James Park, který Vám vřele doporučujeme navštívit.

5. Trafalgar Square

Doktora jsme poté následovali skrz Admiralty Arch až na známé Trafalgar Square, kde jsme ho však ztratili. Ten se s Klárou zašil v restauraci až v samotném City. Na Trafalgar Square se však spolu ještě jednou vrátíme.

6. St. Paul's Cathedral

Nyní se přesuneme až do městské části City, konkrétně ke katedrále svatého Pavla. Díky Google maps jsem byl schopen najít přímo kavárnu, ve které Doktor s Klárou snídali. My zde bohužel dorazili až před devátou hodinou večerní, takže jsme ji neměli možnost navštívit.

Jedná se o restauraci na střeše hotelu Grange St Paul's Hotel.

7. The Shard

Nyní pokračujeme k The Shard, kde se odehrává finále tohoto dílu. Je třeba říci, že je tato budova opravdu nepřehlédnutelná a její okolí patří mezi nejmodernější části Londýna. Nás bohužel do podlaží 65 nepustili, takže jsme se s "Velkou inteligencí" setkat nemohli, ale byli jsme rádi, že jsme The Shard mohli vidět alespoň zblízka a na vlastní oči.

Poznámka: Doktora rovněž nechtěli do tohoto slavného londýnského mrakodrapu pustit, ten měl však svou antigravitační motorku, takže na ní bez problému vyjel po hraně domu.

Tímto jsme prošli všechna místa, která Doktor v tomto díle navštívil - tedy snad kromě jednoho, kterým je domov Kláry. Nyní se spolu podíváme na další místa, která Doktor v jiných dílech navštívil.

Další místa spojená s Doktorem Who

1. Trafalgar Square

Jak už jsem uvedl výše, na Trafalgar Square se ještě jednou vrátíme a společně s Doktorem navštívíme ve speciálním díle natočeném k 50-tému výročí seriálu Doctor Who Národní galerii. Doktor se tentokrát na Trafalgar Square nedostane pomocí antigravitační motorky, ale přesunou jej zde Jednotky UNIT, a to rovnou i s TARDIS. Doktor zde následně dostane dopis s příkazy přímo od královny Alžbety I.

Poté se Doktor vydává přímo do Národní galerie, ve které nalezne obraz vytvořený Pány času a který zde Vy bohužel nenaleznete. Jedná se o 3D obraz se dvěma názvy - "Pád Gallifrey" a "No more"

Londýn: Po stopách Doctora Who

2. Londýnský Tower

Londýnský Tower býval pevností, ale i palácem veličenstva. Přesto je známější spíše jako vězení, a to především pro vězně vyšších vrstev. I toto vězení Doktor navštívil - přesněji řečeno, navštívili ho rovnou tři Doktorové a to v ten samý okamžik. Kromě toho má zde svou centrálu UNIT, včetně černého archívu skrývajícího ty nejničivější mimozemské zbraně.

3. Buckingham Palace

Buckinghamský palác Doktor sice přímo nenavštívil (pokud nebudeme brát v potaz alternativní časovou linii, kdy byl Buckinghamský palác sídlem císaře Winstona Churchilla), ale zachránil jej například před pádem vesmírného Titaniku. Doktor tedy viděl Buckinghamský palác pouze zvenčí, stejně jako my.

Londýn: Po stopách Doctora Who

4. Baker Street

Baker Street sice Doktor nikdy nenavštívil (pokud nebude brát v potaz fanouškovské video s crossoverem Doktora Who a Sherlocka), ale naleznete zde jednu prodejnu suvenýrů, kterou určitě musíte navštívit, protože Vás zde čeká opravdová TARDIS!

Poznámka: V muzeu voskových figurín Madame Tussaus bohužel žádné voskové figuríny Doktorů nejsou.

 

V Londýně naleznete určitě ještě spoustu dalších míst, která Doktor za ty roky vysílání seriálu navštívil. Bohužel, my jsme toho více nestihli. Rozhodně jsme ale navštívili mnohem více míst týkajících se Doktora, než nějakého Harryho Pottera.

Příště budu chtít určitě navštívit Cardiff, kde je přímo muzeum Doctora Who, a kde se odehrává děj seriálu TorchWood.

Jen pro zajímavost - celou dovolenou jsem měl s sebou sonický šroubovák.

Galerie Obrázků

Václav

Programátor... občas normální, častěji tak trochu blázen.

Internetová stránka: www.valeas.cz

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.