Tip na výlet: Z Kunčic p. Ondřejníkem přes Ostravici až do Frýdlantu nad Ostravicí

Tip na výlet: Z Kunčic p. Ondřejníkem přes Ostravici až do Frýdlantu nad Ostravicí
(Čtení tohoto článku zabere přibližně: 1 - 2 minut/y.)

Přestože se může na první pohled zdát, že je tento výlet příliš dlouhý a náročný, opak je pravdou. Čeká Vás velice příjemná a nenáročná procházka, kterou si můžete rozdělit na více částí.

Kunčice pod Ondřejníkem

Kunčice pod Ondřejníkem znám skoro jako své boty, jelikož jsem tam strávil většinu svého dětství. V podstatě se jedná o bránu do Beskyd - z Kunčic se můžete vydat na Skalku a Ondřejník, Stolovou, Smrk, Pustevny, ale klidně také na Lysou horu.

Začátek těchto výletů začíná na železničním nádraží, které prošlo před pár lety kompletní rekonstrukcí. Před nádražím najdete rozcestník, který Vás nasměruje tím správným směrem. Pro nás to tentokrát byla modrá turistická značka, která nás dovedla až na Ostravici.

Hned kousek od nádraží narazíte na krásný dřevěný kostel sv. Prokopa a Barbory, který rozhodně stojí za zhlédnutí. Kousek za tímto kostelem narazíte na rozcestí, na kterém se musíte rozhodnout, kudy se vydáte. Máte dvě možnosti:

  • Pokračovat po modré (tuto volbu jsme zvolili my)
  • Vydat se doleva přes golfový rezort Čeladná (kratší trasa)

Obě trasy se nakonec opět setkávají, takže volba je čistě na Vás.

Pod Stolovou

My samozřejmě pokračovali dál po modré až pod Stolovou, kde jsme objevili příjemnou místní hospůdku, ve které jsme si dali malé občerstvení. Odtud se můžete (jak již sám název napovídá) vydat na Malou či Velkou Stolovou, my však pokračovali i nadále po modré směr Čeladná.

Čeladná

Katastrem Čeladné budete procházet velmi dlouho, a to aniž byste si toho v podstatě všimli. Modrá Vás celou dobu povede velice příjemným prostředí a můžete narazit například také na hastrmany.

Cesta Vás brzy navede směrem kolem Malého Smrčku až na Ostravici.

Ostravice

Ostravice je pro většinu turistů startovním bodem pro výšlap na Lysou horu, pro nás to však byl cílový bod naší vycházky. Jelikož jsme ale měli dostatek sil a času, rozhodli jsme se dojít pěšky až do Frýdlantu nad Ostravicí.

Z Ostravice vede cyklostezka až do Bašky, nám ale samozřejmě stačilo dojít jen do Frýdlantu. Jednalo se o velice příjemnou devítikilometrovou trasu vedoucí kolem Ostravice. První zastávkou na této trase byly peřeje na Ostravici.

Jelikož se jedná primárně o cyklostezku, je třeba dbát zvýšené opatrnosti.

Závěr

Tato trasa je opravdu nenáročná a můžete ji zdolat pěšky, na kole či koloběžce. Volba je čistě na Vás. Po celé délce trasy budete mít spoustu možností k občerstvení a především si můžete vybrat cíle (vrcholy), na které vyrazíte příště.

Václav

Programátor... občas normální, častěji tak trochu blázen.

Internetová stránka: www.valeas.cz

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.