Orlí hnízdo - zimní pevnost Adolfa Hitlera

Orlí hnízdo - zimní pevnost Adolfa Hitlera
(Čtení tohoto článku zabere přibližně: 1 - 2 minut/y.)

Kdo by nechtěl mít své vlastní zimní sídlo, navíc v nádherném prostředí bavorských Alp? Jedno takové dostal Adolf Hitler ke svým 50. narozeninám a Vy jej dnes můžete navštívit spolu s námi v dnešním fotočlánku.

Orlí hnízdo (Kehlsteinhaus)

Orlí hnízdo se nachází ve výšce 1834 m n. m., kousek od městečka Berchtesgaden a asi 30 kilometrů od Salzburgu. K Orlímu hnízdu Vás dopraví speciální autobusy, které během dvacetiminutové jízdy zdolají 800metrové převýšení.

Z parkoviště se vydáte tunelem přímo do nitra hory, kde se nachází původní pozlacený výtah, který Vás vyveze dalších 120 metrů přímo do Orlího hnízda.

Stejnou cestu vždy absolvoval i Adolf Hitler se svými hosty.

Orlí hnízdo jako takové je mnohem menší, než byste možná očekávali, ale o to masivnější, aby odolalo i případnému nepřátelskému bombardování. Zůstalo nedotčené i v roce 1945, kdy západní spojenci letecky vybombardovali téměř celý areál na úpatí hory. Hlavní část Orlího hnízda aktuálně tvoří restaurace, ve které můžete ochutnat místní speciality. Bohužel je třeba počítat s velkým množstvím návštěvníků a dlouhou čekací dobou.

Kromě restaurace zde pak samozřejmě najdete také spoustu informací o druhé světové válce a životu na Orlím hnízdě.

Okolí Orlího hnízda

Pokud byste zůstali pouze v areálu Orlího hnízda, udělali byste obrovskou chybu. Venku Vás čekají úchvatné výhledy na okolní hory. Chvílemi nebudete vědět, kam se podívat dříve. 

Nedaleko Orlího hnízda se nachází kříž, jenž je dominantou celého okolí, a u kterého se každý správný turista “musí” vyfotit. Najdete zde také několik osamocených laviček, na kterých můžete doslova zastavit čas a pokochat se nezapomenutelnými výhledy. Spousta fotek Vás čeká v galerii pod článkem.

K autobusu se můžete vrátit buď opět pomocí výtahu a nebo se vydat na zhruba dvacetiminutovou okružní procházku horou Kehlstein. Záleží jen na Vás, kterou trasu si zvolíte.

Závěr

Návštěva Orlího hnízda je nezapomenutelným zážitkem, který by si měl každý správný cestovatel dopřát alespoň jednou za život. Na samotnou návštěvu je však potřeba se dobře připravit a především teple obléct. V této nadmořské výšce se počasí mění velice rychle. 

Václav

Programátor... občas normální, častěji tak trochu blázen.

Internetová stránka: www.valeas.cz

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.