Prohlídka solného dolu v Berchtesgadenu

Prohlídka solného dolu v Berchtesgadenu

Solný důl v německém Berchtesgadenu je jedním z oblíbených a turisty hojně navštěvovaných míst. Poté, co jsme jej navštívili osobně, musíme říci, že si tento status drží rozhodně právem. Připravte se na nezapomenutelný zážitek.

Solný důl v Berchtesgadenu

Jedná se o stále aktivní solný důl, který se nachází cca 30 km od Salzburgu. Část horního patra dolu byla v roce 2007 zpřístupněna návštěvníkům, takže se můžete těšit na cca hodinovou prohlídku plnou audiovizuálních prvků, které Vám doslova vezmou dech.

Celá prohlídka je pro Vás připravena také s českým komentářem, takže se například dozvíte, jakými technikami se zde těžila sůl v minulosti, jak se těží dnes a jak solné ložisko vlastně vzniklo.

Pro vstup do dolu je potřeba si nejprve obléci typický hornický overal, který zde pro Vás mají v místní šatně připraven. Následně se doslova namačkáte na úzký těžební vozík a vydáte se do nitra dolu.

Je nutné poslouchat průvodce a na svou (nebo cizí) partnerku se pořádně “namačkat”.

Během cesty hornickým vláčkem byste se neměli moc hýbat, vyklánět z vozíku nebo fotit. Chodby jsou velmi úzké a mohli byste zde lehce přijít k újmě.

Cesta vlakem však rozhodně nebyla tím nejintenzivnějším zážitkem celé prohlídky, tím byla až 36metrová dřevěná skupinová skluzavka do neznáma. Přestože jsme tomu zpočátku moc nevěřili, podařilo se nám v pořádku zabrzdit.

Na konci prohlídky Vás pak samozřejmě čeká ještě návštěva obchodu s produkty z místního dolu - můžete zde zakoupit cokoli, v čem se sůl byť i jen minimálně vyskytuje.

 

Během samotné prohlídky dolu je focení přísně zakázáno, což pro Vás znamená jediné - navštívit toto úžasné místo sami.

 

Václav

Programátor... občas normální, častěji tak trochu blázen.

Internetová stránka: www.valeas.cz