Něměcko: Plavba lodí po Königssee

Něměcko: Plavba lodí po Königssee
(Čtení tohoto článku zabere přibližně: 1 - 2 minut/y.)

Součástí našeho putování po Německu a Rakousku byla také plavba lodí po jezeře Königssee, kterou však mnoho návštěvníků Orlího hnízda či solného dolu v Berchtesgadenu záměrně vynechá. Dělají samozřejmě obrovskou chybu a my si dnes řekneme proč.

Schönau am Königssee

Cesta začíná v malebném městečku Schönau am Königssee, jehož hlavní promenádou se dostanete až k molům, ze kterých vyjíždí 17 lodí tak, aby pohodlně odbavily všechny návštěvníky.

Během čekání na loď je v městečku většinou dostatek času na malé občerstvení. My tentokrát ochutnali tradiční bavorské polévky - gulášovou a knedlíčkovou, přičemž u té druhé se jednalo spíše o čistý vývar s jedním obrovským knedlíkem. Pro Čecha čekajícího v polévce nudle a zeleninu poměrně netypický zážitek. Kromě tradičních restaurací je zde samozřejmě také velké množství stánků, ve kterých si můžete dát například typický německý bratwurst.

Plavba lodí na ostrov sv. Bartoloměje

Plavba lodí po jezeře Königssee nás zavedla na ostrov sv. Bartoloměje. Cesta na ostrov a zpět trvá zhruba hodinu a čtvrt, ale pozor, z ostrova nevede jiná cesta, než lodí, takže si dejte dobrý pozor na lodní řád. Pokud vám ujede poslední loď, nezbyde vám nic jiného než na ostrově přenocovat.

Během plavby budete mít možnost zhlédnout netradiční přírodní útvary, na které vás posádka náležitě upozorní. Zhruba v půlce cesty na ostrov sv. Bartoloměje pak čekejte krátkou zastávku, během které vám posádka zahraje na některý z hudebních nástrojů (nejčastěji se jedná o trumpetu), díky čemuž uslyšíte známou “ozvěnu z Königssee”.

Ostrov sv. Bartoloměje je pak malá vesnička, ve které se specializují převážně na rybí speciality. Bratwurst zde rozhodně nečekejte. Je zde spousta krátkých i delších tras, které vás provedou krásami místní přírody. Čekají vás výhledy na mohutně se tyčící hory, sytě zelené louky a nádherně tyrkysové jezero. Takový pohled vám zůstane v srdci napořád.

Pokud budete mít štěstí, můžete na ostrově zhlédnout také tradiční bavorskou svatbu v krojích.

Václav

Programátor... občas normální, častěji tak trochu blázen.

Internetová stránka: www.valeas.cz