Na víkend do Německa a Rakouska

Na víkend do Německa a Rakouska

Navštívit Orlí hnízdo (Kehlsteinhaus) bylo mým snem již několik let, proto když se naskytla možnost vydat se na víkendový poznávací výlet na Orlí hnízdo s jednodenní návštěvou Salzburgu, neváhal jsem ani minutu. Této nabídce prostě nešlo odolat.

Cesta

Cesta byla opravdu velice dlouhá. Z Frýdku-Místku to bylo i s přestávkami nějakých 9 hodin jízdy. Naštěstí má ČSAD Havířov a.s. velice pohodlné a klimatizované autobusy, takže noční přejezd Rakouskem nebyl vůbec žádný problém. 

Víkend na maximum

Program byl cestovní kanceláří opět naplánován na maximum, což je něco, co nám oběma velice vyhovuje. Díky tomu se vždy z jejich výletů vracíme příjemně unaveni a plni nezapomenutelných zážitků. Tentokrát také s velkým množstvím fotek. Abyste se v tom množství snáze zorientovali, najdete je rozdělené v jednotlivých článcích, vždy s krátkým popisem.

Navštívená místa:

Ubytování

Ubytováni jsme byli nedaleko města Salzburg. Malý dvouhvězdičkový hotel s WIFI nám udělal vyloženě radost. Jedinou nevýhodu jsme viděli v tom, že v sobotu večer již byly všechny obchody v okolí zavřené a žádná restaurace nebyla v dohledu. Pokud Vám však stačí něco malého k snědku, nedaleko hotelu se nachází benzínová stanice.

Cesta kolem Dunaje

Cesta zpět byla zpestřena krátkou projížďkou kolem romantického údolí Wachau, které nás uhranulo natolik, že by určitě stálo za samostatnou několikadenní návštěvu. 

Václav

Programátor... občas normální, častěji tak trochu blázen.

Internetová stránka: www.valeas.cz