Nachmelený pochoďák aneb Turistika pro opravdové chlapy

Nachmelený pochoďák aneb Turistika pro opravdové chlapy
(Čtení tohoto článku zabere přibližně: 1 - 2 minut/y.)

Tento rok se konal historicky první ročník turistického pochodu s názvem “Ostravský nachmelený pochoďák” a my jsme samozřejmě museli být u toho. Pivo a turistika? Lepší kombinace snad ani neexistuje. Dnes vám tento skvělý pochod představíme a doufáme, že se na něm příští rok potkáme.

Ostravský nachmelený pochoďák patří do série rodinné turistiky, kterou každoročně organizuje BezvaBěh.cz.

Do této série patří:

První ročník Ostravského nachmeleného pochoďáku

První ročník tohoto nového pochodu jsme si rozhodně nemohli nechat ujít a samozřejmě jsme si zvolili hned tu nejdelší možnou trasu, tedy ze Studénky Poodřím. V porovnání se Štramberským Jasoněm (32 km) má tato trasa sice jen “srandovních” 24 kilometrů, ale co jí chybí na délce, to dohání pivem. Oproti Štramberskému Jasoňovi, který je spíše kopcovitý, se jedná o velice příjemnou procházku kolem Jistebnických rybníků a trasa vás provede nádhernou přírodou Poodří až do Ostravy. Nachmelení turisté pak jistě ocení, že se jde prakticky celou dobu pouze po rovince.

Největším tahákem celého pochodu je pak bezesporu fakt, že každý účastník dostane na cestu malou pivní výslužku (1 litr). Pivo si samozřejmě můžete nechat až do cíle, ale upřímně, nachmelený pochoďák bez piva a střízlivý? To si nějak nedokážu představit.

Malý tip: Nezapomeňte na nachmelený pochoďák přihlásit také své děti. Čím více jich máte, tím lépe. Každé dítě nafasuje do batohu litr piva (alko nebo nealko) a ještě vám ho donese do cíle (tedy pokud zbude). Spokojený rodič a unavené dítě - dvojnásobná výhra.

Nachmelený zážitek ještě umocníte, pokud se po cestě zastavíte v některé z místních restaurací a v cíli se pak odměníte čepovaným Starobělským pivem a skvělou grilovanou klobásou. Někteří účastníci pak celý pochod pochopili po svém a vzali to jako tah od hospody k hospodě. I tak může vypadat pivní turistika.

Závěr

Tento pochod a tuto trasu jsme si okamžitě zamilovali. Krásná příroda doslova vybízela k obdivování, takže jsme nikam nespěchali a během pochodu jsme si pravidelně dělali nejen pivní, ale také fotografické zastávky. Trasa je opravdu nenáročná a hravě ji zvládnou i malé děti. Nachmelená medaile a závist v očích kolemjdoucích lidí je pak dostatečnou odměnou i pro dospělé.

Tak příští rok pivnímu pochodu zdar!

Václav

Programátor... občas normální, častěji tak trochu blázen.

Internetová stránka: www.valeas.cz

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.