Za tajemstvím Tutanchamona do Brna

Za tajemstvím Tutanchamona do Brna
(Čtení tohoto článku zabere přibližně: 1 - 2 minut/y.)

Když na jaře do Brna dorazila světová výstava “Tutanchamon – jeho hrobka a poklady”, bylo hned jasné, že se tam musíme vydat. Ne, že bychom na naši hororovou dovolenou v Egyptě tak strašně rádi vzpomínali, ale výlet do Údolí králů i přes některé nepříjemnosti stál prostě za to a člověk si holt rád připomene místa, po kterých se mohl osobně projít. Pokud jste tuto výstavu prozatím ještě nenavštívili, doufáme, že vás dnešní článek přesvědčí k její návštěvě.

Výstava bude v Brně až do 31. 12. 2022.

Hned při vstupu do areálu dostanete audioprůvodce, který vás interaktivní a velice poutavou cestou provede celou výstavou. U jednotlivých označených míst vám tento audioprůvodce vždy poodhalí nějaký ten střípek z objevování Tutanchamonovy hrobky, z jeho života či jeho posmrtné cesty. O egyptskou mytologii zde rovněž nebude nouze.

Spoustu informací, které se zde dozvíte, jste sice možná už znali, ale tvůrci výstavy vás stejně vždy něčím překvapí. My jsme se zde nakonec dozvěděli více, než v samotném Údolí králů.

Na konci výstavy nebudete věřit, co všechno dokázali staří Egypťané před 3000 lety vybudovat. Hlavně co se týče pohřební komory faraona Tutanchamona a jeho sarkofágů, ve kterých byl uložen. To vám přímo zůstane rozum stát.

Slovy ani fotkami nelze tuto výstavu vůbec popsat. Je potřeba ji zažít. O to více, pokud jste v Údolí králů již byli a nebo se tam teprve chystáte. Zážitek z výstavy bude touto zkušeností jednoznačně znásoben.

Na návštěvu této jedinečné výstavy doporučujeme si vyčlenit minimálně 2 - 3 hodiny času. Před odchodem pak nezapomeňte vyplnit krátký dotazník, díky kterému se zúčastníte losování o dovolenou v Egyptě. Kdo ví, třeba se na vás usměje štěstí a vy si budete moci zažít Egypt z první ruky.

Václav

Programátor... občas normální, častěji tak trochu blázen.

Internetová stránka: www.valeas.cz

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.