Altered Carbon

Altered Carbon
(Čtení tohoto článku zabere přibližně: 2 - 3 minut/y.)

Velice rychle po prvních dojmech Vám přinášíme ucelenou recenzi na seriál Altered Carbon, který mě vyloženě uhranul a první sérii jsem měl zhlédnutou doslova za pár dní.

Dvě časové linie, dvě postavy, jedna mysl a jedny vzpomínky

Hlavní postavou seriálu Altered Carbon je pan Kovacs, který byl před více jak dvěmisty lety zabit. Smrt už ale naštěstí neznamená konec - každý člověk má hned v dětství do těla naimplantován disk, který zálohuje život svého vlastníka. Pokud tedy člověk zemře, lze jej nakolonovat nebo "vložit" do jiné osoby a obnovit všechny jeho předchozí vzpomínky.

To je také případ pana Kovacse, který byl znovu oživen a vložen do jiného těla po 250 letech od své smrti.

Nesmrtelní bohové

Technologie zálohování a klonování umožnila těm nejbohatším žít prakticky věčně a i nadále rozšiřovat svou moc a hromadit prostředky. Svůj vliv dokázali dostat až do nejvyšších kruhů státní správy a nic pro ně není problém. To oni ve skutečnosti řídí celou společnost.

Pro některé jsou tito lidé doslova nesmrtelnými bohy.

Detektivní vyšetřování

Kovacs byl znovu oživen, aby odhalil, kdo stojí za smrtí jednoho z vlivných. Ten byl sice také oživen, ale nepamatuje si, co se událo posledních 48 hodin před jeho smrtí a policie v jeho případu nijak nepokročila. Podezřelých je málo, zato však velice vlivných, takže hledání pravdy není vůbec jednoduché.

Nikomu nevěř

Již Mulder ze seriálu Akta-X se držel jednoho pravidla - Nikomu nevěř. Pro Kovacse to platí dvojnásob. Kromě vyšetřování tohoto zapeklitého případu, u kterého spousta lidí nechce, aby byla pravda někdy odhalena, je mysl pana Kovacse vložena do těla mrtvého policisty, který si udělal v podsvětí spoustu nepřátel.

I běžné setkání tak může pro Kovacse znamenat hromadu nepříjemností.

Flashbacky

Kromě samotného vyšetřování budou v průběhu celého seriálu odhalovány střípky z Kovacsovy minulosti, lépe řečeno z jeho předchozího života, kdy patřil mezi obávané teroristy Envoy. Tento příběh nakonec odhaluje mnohem víc, než byste na začátku čekali a je potřeba jej pozorně sledovat. Události, které se odehrály před více jak dvěstěpadesáti lety mají vliv na současnost.

Umělá inteligence

Velice zajímavou postavou se stala umělá inteligence hotelu, ve kterém je Kovacs ubytován. Díky moderní technologii to už není jen počítač, ale zhmotněná postava, která se po hotelu pohybuje stejně, jako by to byla osoba živá. I když je to tedy "jen" počítač, sehraje v celém příběhu nemalou roli.

Závěr

Tento seriál je velice temný a plný krve a násilí. Násilí k tomuto seriálu rozhodně patří, to ne že ne, ale místy ho bylo na můj vkus až moc a nezaškodilo by trochu ubrat. Stejně tak jsem čekal více detektivního vyšetřování a hledání skryté pravdy, což se ale nakonec zvrhlo v prostý boj o přežití. Naštěstí je seriál velice poutavý a na Netflixu máte přístup ke všem dílům naráz, takže nemusíte týden čekat na další díl.

Václav

Programátor... občas normální, častěji tak trochu blázen.

Internetová stránka: www.valeas.cz

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.