Tip na výlet: Hukvaldy -> Frýdek-Místek

Tip na výlet: Hukvaldy -> Frýdek-Místek
(Čtení tohoto článku zabere přibližně: 2 - 3 minut/y.)

Dnes Vám přinášíme tip na výlet, který ocení především obyvatelé Frýdku-Místku a nejbližšího okolí, protože ho budou moci podniknout prakticky bez nákladů. Výlet však samozřejmě vřele doporučujeme také ostatním.

Cesta na Hukvaldy

Obyvatelé Frýdku-Místku se na Hukvaldy dostanou velice snadno, a to pouze s použitím MHD. O víkendu jezdí autobus každé 2 hodiny a autobus vyráží od vlakového nádraží (pokud jste tedy např. z Ostravy, nic Vám nebrání se na tento výlet vydat). Cena MHD je pouhých 10Kč (pokud nemáte vyřízeno MHD zdarma).

Hukvaldy

Zříceninu hradu Hukvaldy zřejmě navštívil již každý z nás. Jedná se o jedno z hlavních turistických míst našeho regionu, na kterém se koná nejedna kulturní akce (mezi nejznámější patří např. Janáčkovy Hukvaldy). Obec Hukvaldy však není pouze o zřícenině hradu, naleznete zde také spoustu dalších zajímavostí.

Hukvaldská obora

Abyste se dostali na hrad Hukvaldy, musíte nejprve projít přes Hukvaldskou oboru, kterou mají všichni nerozlučně spojenou s liškou Bystrouškou. Ta byla bohužel minulý rok odcizena, ale nyní se již na jejím místě vyjímá socha nová, k nerozeznání stejná. Pokud budete mít stejně jako my štěstí, podaří se Vám rovněž zahlédnout stádo srnek a srnců.

Tropic Hukvaldy

Tropic Hukvaldy je zahrada plná exotických rostlin a několika druhů zvířat. I když je v provozu již od roku 1983, my ji poprvé navštívili až letos. Setkáte se zde např. s ptákem loskutákem, který Vás přivítá svým pověstným "Nazdar" a k tomu Vám ještě polichotí, že jste krásní. Celou zahradou Vás provede místní hlídač - kočka bengálská. Děti si rovněž mohou pohladit králíčky nebo nakrmit kozy. Jediná klec, od které byste si pak měli udržovat patřičný odstup je ta s dospělým samcem pumy, tam se opravdu nevyplácí strkat prsty. Mě osobně také velice zaujala nádherná čínská zahrada.

www.tropichukvaldy.cz

Památník Leoše Janáčka

Při návštěvě obce Hukvaldy, byste určitě neměli vynechat památník Leoše Janáčka. 

Trasa Hukvaldy -> Frýdek-Místek

Z obce Hukvaldy se můžete vydat hned několika směry (po modré nebo zelené turistické značce), přesto se tyto trasy setkají pod "Zadní Babí horou". Dále budete pokračovat pouze po modré, a to až do Místku. Trasa není nijak náročná - jedná se o cca 10 km dlouhou trasu, kterou bez problémů zvládnete za 3 - 4 hodiny chůze. Je třeba se ale vybavit dostatečným množstvím tekutin a hodí se i nějaký ten pamlsek na doplnění energie. Po cestě narazíte hned na několik odpočívadel, kde se zde můžete řádně občerstvit a pokochat nádherou místní přírody.

Trasa vede přes vrchol Kubánkov, kde je umístěna telekomunikační věž. Tento vrchol je nyní vysekáván - těžko říci proč, ale vypadá díky tomu dost zpustle.

Na Palkovických Hůrkách se trasa napojuje na trasu z rozhledny na Kabátici (Panorama). Vy zde máte možnost odbočit na tuto rozhlednu a následně sejít do obce Chlebovice nebo pokračovat dále směr Frýdek-Místek k přehradě Olešná.

Olešná

Na Olešnou dorazíte zhruba do dvou hodin. Přehrada Olešná je nyní téměř vypuštěna, takže se Vám naskytne ojedinělá možnost projít se napříč téměř celou přehradou. My přehradu navštívili naposledy v únoru (článek z tohoto výletu si můžete přečíst ZDE), kdy byla půda ještě vlhká a měkká. Díky současnému slunečnému počasí je však již dostatečně suchá a cesta je tím pádem také mnohem příjemnější.

Pokud Vás bude po této procházce trápit žízeň či hlad, můžete se stejně jako my zastavit např. v restauraci U Toma.

Václav

Programátor... občas normální, častěji tak trochu blázen.

Internetová stránka: www.valeas.cz

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.