Tip na minivýlet: Rozhledna Panorama

Tip na minivýlet: Rozhledna Panorama

Frýdek-Místek je bránou do Beskyd, díky čemu se stal ideálním startovacím místem velkých výšlapů i menších výletů. V dnešním článku Vám představíme jeden z kratších výletů, na který se vydávají i obyvatelé z okolních měst.

Chlebovice

Trasa začíná v obci Chlebovice. Pro cestu do Chlebovic doporučuji využít MHD - konkrétně linku č.5, která jede jak přes vlakové nádraží, tak přes zastávku Anenská, kde stojí všechny dálkové spoje. Vysoupíte na zastávce Chlebovice - kostel.

Jakmile vystoupíte z autobusu, pokračujte cestou dále a hned na první křižovatce zahněte doprava, díky čemuž se dostanete na žlutou turistickou trasu. Kromě toho se dostanete také k domu "Včelařů", ve kterém se kromě prodeje medu od místních včelařů můžete seznámit také s historií chovu včel v rámci jejich včelařského muzea.

Více informací o tomto areálu naleznete zde:
www.vcelaricifm.cz

Rozhledna Panorama

Od areálu včelařů pokračujte chvíli po žluté. Po cca 400 metrech dojdete k větší křižovatce s dřevěným ukazatelem "K rozhledně". Připravte se, čeká Vás příkrý kopec, na jehož vrcholu si můžete odpočinout na lavičce pod dřevěným křížem a pokochat se pohledem na celý Frýdek-Místek.

Nyní Vám zbývá jen posledních pár kroků k rozhledně a několik desítek schodů, abyste ji zdolali. Z rozhledny již máte dokonalý výhled na celé okolí a především pak na naše nádherné Beskydy. Jednotlivé vrcholy jsou vizuálně označeny, takže nebudete mít nejmenší problém se dokonale zorientovat.

Cesta na Olešnou

Spousta návštěvníků se stejnou cestou vrací i zpět, ale to je podle nás velká chyba. Z rozhledny se totiž můžete vcelku pohodlnou cestou dostat až na Olešnou - nejhorší část (výšlap k rozhledně) už totiž máte za sebou. Od rozhledny se vydáte po vrstevnici směrem k Palkovickým Hůrkám a dokonce narazíte a chvíli opět půjdete po žluté turistické trase, ale opravdu jen chvíli.

Z Palkovických Hůrek se následně vydáte po modré až na Olešnou. Právě na Palkovických Hůrkách se dnešní trasa setkává s naším předchozím tipem "Hukvaldy -> Frýdek-Místek".

Závěr

Tento minivýlet je, až na onen zákeřný kopec k rozhledně, velice nenáročný a zvládne jej opravdu každý. Cesta má cca 9 kilometrů a nezabere Vám více než 3 hodiny času.

Václav

Programátor... občas normální, častěji tak trochu blázen.

Internetová stránka: www.valeas.cz