Tip na výlet: Z Visalají na Lysou horu

Tip na výlet: Z Visalají na Lysou horu
(Čtení tohoto článku zabere přibližně: 1 - 2 minut/y.)

Lysá hora patří mezi nejnavštěvovanější turistické cíle Beskyd. Většina turistů volí cestu k vrcholu Lysé hory z Ostravice, na které se však setkají se stovkami dalších turistů. V dnešním tipu si představíme příjemnou cestu z Visalají, kterou zas až tolik turistů nevyužívá.

Na Visalaje autobusem

Na Visalaje Vás z Frýdku-Místku pohodlně doveze MHD linka 318 a cesta samotná trvá cca 45 minut.

Cesta na Lysou horu

Vaše cesta započne u hotelu Visalaje v nadmořské výšce 780 m. n. m. (trasa z Ostravice začíná v nadmořské výšce 418 m. n. m.), takže Vás čeká mnohem menší převýšení, než při trase z Ostravice. Jen cesta bude samozřejmě o trochu delší. Nemusíte se však bát, na Lysou horu je to pouhých osm a půl kilometru a tuto trasu zvládne opravdu každý.

Cesta k vrcholu Lysé hory vede skrz nádherné beskydské přírodní scenérie, takže se může stát, že chvílemi nebudete vědět, kam se podívat dřív. Doporučuji nespěchat a cestu si náležitě užít.

Na vrcholu Lysé hory Vás samozřejmě bude čekat oblíbený hladící bod a při dobrém počasí také dechberoucí výhledy na okolní hory, a to včetně slovenských a polských vrcholů (např. Velká Fatra či část Nízkých Tater).

Vrchol Lysé hory je také skvělým místem pro občerstvení, jelikož zde najdete hned několik opravdu skvělých restaurací. Fronty jsou sice o trochu delší, ale čekání se rozhodně vyplatí. Kromě tradičních jídel doporučuji ochutnat také zákusky, které jsou zde opravdu vynikající.

Cesta z Lysé hory

Cestu z Lysé hory již nechám na Vás. Možností je hned několik. Nejkratší cesta vede po červené turistické trase na Ostravici, odkud jede vlak zpět do Frýdku-Místku. Pokud však máte ještě dostatek sil, doporučuji trasu po červené až na Lukašinec a poté po žluté k Satinským vodopádům, které jsou právem označovány za nejkrásnější vodopády Beskyd.


Stáhněte si trasu do aplikace Mapy.cz

Z Visalají na Lysou horu a na Ostravici
(klinutím zobrazíte mapu)

Z Visalají na Lysou horu, přes Satinské vodopády až do Frýdlantu nad Ostravicí
(klinutím zobrazíte mapu)

Václav

Programátor... občas normální, častěji tak trochu blázen.

Internetová stránka: www.valeas.cz

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.