Tip na výlet: Z Rožnova pod Radhoštěm na Pustevny

Tip na výlet: Z Rožnova pod Radhoštěm na Pustevny
(Čtení tohoto článku zabere přibližně: 1 - 2 minut/y.)

Pustevny jsou oblíbeným turistickým cílem mnoha rodinných výletů, a to především díky své nenáročnosti a zábavným “atrakcím”, které se zde nacházejí. My si dnes představíme trasu, kterou volí jen velice málo turistů, což je (nejen) v dnešní době plus.

Tradiční cesta z Trojanovic

Nejoblíbenější trasou na Pustevny je cesta z Trojanovic, kde je k dispozici lanovka, která vás vyveze až na vrchol. Ideální výlet pro rodiny, jelikož tuto trasu zvládnou i děti. Na Pustevnách je pak k dispozici spousta míst k občerstvení a také řada zábavných atrakcí:

  • Stezka Valaška (doporučujeme)
  • Dřevěné sochy
  • Koloběžky
  • a další

Netradiční cesta z Rožnova pod Radhoštěm

Cestu z Rožnova pod Radhoštěm naopak volí jen velice málo turistů, což je velká výhoda pro ty, kteří se neradi prodírají davy lidí. Ptáte se proč? Většina návštěvníků Rožnova pod Radhoštěm totiž automaticky zamíří do místního Skanzenu, pivních lázní nebo na Jurkovičovu rozhlednu.

Po červené až na Radhošť

Červená turistická trasa vás z Rožnova pod Radhoštěm dovede až ke kostelu Cyrila a Metoděje na vrcholu Radhoště. Přestože se cesta zpočátku nezdá nikterak náročná, čeká vás postupné převýšení 740 metrů na cca 7,5 kilometru, takže je dobré mít alespoň lehkou fyzičku.

Jakmile dosáhnete vrcholu Radhoště, můžete si gratulovat - máte splněno. Jako odměna na vás budou čekat nádherné výhledy na okolní krajinu a také dobré jídlo v některé z místních restaurací.

Po modré kolem Radegasta na Pustevny

Z vrcholu Radhoště se po modré turistické trase dostanete pohodlně až na Pustevny. Po cestě půjdete kolem místní dominanty - sochy pohanského boha Radegasta, což je mimochodem perfektní místo pro selfie.

Z Pusteven se pak můžete zpět do Trojanovic dostat pěšky, lanovkou nebo využít místní půjčovnu koloběžek. Osobně vám doporučím vyzkoušet právě ony zmiňované koloběžky. Je to zážitek, na který budete ještě dlouho vzpomínat.

Závěr

Tento výlet je ideální pro ty, kteří chtějí relativně nenáročnou trasu, na které však nepotkají příliš mnoho lidí. To samozřejmě neplatí pro část trasy Radhošť -> Pustevny, která je mezi lidmi velice oblíbená.

Krásná příroda a nádherné výhledy jsou zaslouženou odměnou tohoto výletu.

Václav

Programátor... občas normální, častěji tak trochu blázen.

Internetová stránka: www.valeas.cz
Více z této kategorie: « Za poznánáním historie Vítkovic