Nezapomenutelný Dublin a slavnosti svatého Patrika s Radynacestu.cz

Nezapomenutelný Dublin a slavnosti svatého Patrika s Radynacestu.cz
(Čtení tohoto článku zabere přibližně: 2 - 3 minut/y.)

Procestovali jsme už spoustu zemí, ale nejvíce nás prozatím oslovilo Irsko, které jsme si zamilovali doslova na první pohled. Právě proto jsme si loni nemohli nechat ujít jeden z největších irských svátků - slavnosti svatého Patrika. A kde jinde je naplno zažít, než právě v Dublinu?

Proč do Dublinu s Radynacestu.cz?

Na slavnosti svatého Patrika jsme se tentokrát vydali s Radynacestu.cz, protože kromě samotné návštěvy Dublinu a průvodu svatého Patrika, nabízeli také výlet do Glendalough (údolí dvou ledovcových jezer) a návštěvu hrabství Powerscourt. Zajímavým zpestřením byl pak Irský večer, během kterého jsme mohli ochutnat nejen tradiční irské pokrmy, ale také na vlastní kůži zažít pravou irskou atmosféru plnou tradičních irských písní a tanců. 

Radynacestu.cz nám prostě nabídly v rámci jednoho zájezdu tolik zážitků, že bychom je sami nikdy nestihli v tak krátkém čase uskutečnit. 

 

Návštěva Dublinu

Dublin jsme měli to štěstí navštívit již podruhé. Poprvé jsme zde strávili den při naší okružní cestě Irskem. Tehdy se jednalo o velice rychlou prohlídku největších a nejznámějších dublinských památek, na nic víc v programu nebyl čas. Dublin toho má však v rukávu mnohem víc… 

Průvodkyně Lenka Unzeitigová nás velice profesionálně provedla celým Dublinem a ukázala nám i místa, která nejsou součástí běžných prohlídek. Navštívili jsme spolu například nádherný městský park St. Stephen’s Green či Merrion Square Park, kde má sochu slavný irský spisovatel Oscar Wilde. Během procházky městem jsme pak měli vždy dostatek času na focení, což nás, jakožto vášnivé fotografy, velice potěšilo. 

Nutno podotknout, že průvodci Radynacestu.cz jsou prostě odborníci na slovo vzatí a nejen, že vám ukáží skryté perly, o kterých nikdo jiný neví, ale také si poradí se sebezáludnějšími otázkami cestovatelů. A že jsme dali paní Lence svými dotazy opravdu zabrat…

Jelikož jsme měli tentokrát na návštěvu Dublinu dostatek času, stihli jsme toho opravdu hodně. Především jsme si zarezervovali návštěvu Guinness Storehouse, což je jedinečná prohlídka nejznámějšího irského pivovaru, která je úplně jiná než ty, na které jsme zvyklí z Česka. 

Velice se nám pak líbilo také v dublinském přístavu, který je sice trochu dál od centra, ale rozhodně má své kouzlo, pro které ho doporučujeme navštívit. Určitě vás zde zaujme místní architektura, především pak unikátní most Samuela Becketta. Pokud už máte dost uliček v centru narvaných turisty, vydejte se na procházku ulicemi poblíž přístavu. Klid, pohoda a domečky s barevnými dveřmi… Takhle si žijí Irové. 

Jelikož jsme byli ubytováni hned vedle Phoenix Parku a vyšlo nám opravdu nádherné počasí, udělali jsme si zde hned dvakrát dlouhou relaxační procházku. Prošli jsme přímo kolem Wellingtonova monumentu (spoiler alert - je fakt obrovský!), nakoukli přes zamřížovanou bránu na území ambasády Spojených států amerických a došli až k majestátnímu kříži Papal Cross, odkud jsme měli úžasný výhled do okolí.

Dublinskou ZOO jsme bohužel opět nestihli, ale alespoň máme důvod se zde zase někdy vrátit. 

 

Za těch 5 krátkých dní jsme toho stihli zažít v Dublinu paradoxně opravdu hodně a už teď se můžete těšit na sérii samostatných článků, které vás Dublinem a jeho okolím provedou krok za krokem: 

  • Průvod svatého Patrika v Dublinu
  • Návštěva Guinness Storehouse v Dublinu aneb Netradiční zážitek v pivovaru
  • Turistický výlet do Glendalough a údolí ledovcových jezer
  • Návštěva panství Powerscourt a jeho zahrad
  • Co byste při návštěvě Dublinu rozhodně neměli vynechat


Ačkoli se to tak nemusí na první pohled zdát, Dublin toho nabízí opravdu hodně k vidění a ručím vám za to, že vás ihned po příletu chytne za srdce a nepustí. Byli jsme zde již dvakrát a stejně se už nemůžeme dočkat, až se sem vydáme příště. Jen těch destilérek, které čekají na naši návštěvu…

Václav

Programátor... občas normální, častěji tak trochu blázen.

Internetová stránka: www.valeas.cz

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.