7. Štramberský Jasoň aneb Nejnáročnější Jasoň vůbec

7. Štramberský Jasoň aneb Nejnáročnější Jasoň vůbec
(Čtení tohoto článku zabere přibližně: 1 - 2 minut/y.)

Sedmý ročník Štramberského Jasoně, který proběhl v sobotu 6. 5. 2023 je úspěšně za námi a já musím zkonstatovat, že se jednalo o regulérně nejtěžší ročník vůbec. Tedy prozatím, samozřejmě.

Naše trasa, stejně jako každý rok, vedla z Frýdku-Místku, přes Palkovické hůrky až do Štramberku. Papírově se jedná o 32kilometrovou trasu, ale reálně se vždy pohybujeme něco kolem 34 kilometrů.

V čem byl tedy tento ročník tak náročný? Asi počasím. Přestože nám na začátku tento ročník v mnohém připomínal rok 2018 a chvíli to vypadalo, že nám počasí jakž takž vyjde, nakonec jsme stejně všichni pořádně zmokli. My jsme byli naštěstí vybaveni pláštěnkami a nepromokavou obuví, to však nic nemění na tom, že jsme šli cca hodinu v silném dešti a několikrát jsme se brodili bahnem. Psychika v takových podmínkách dostane docela zabrat a člověk nakonec jede vyloženě na setrvačník. My jsme nakonec naši trasu zdolali za sedm a půl hodiny, ale byli i takoví, kteří na náměstí ve Štramberku dorazili až po osmé hodině večer.

Všichni, co dokončili tento ročník si zaslouží obrovskou pochvalu.

Puchýře, bolavé nohy a únava ve tvářích účastníků byla tentokrát doopravdy znát, ale radost ze zdárně dokončené trasy byla stejně nakonec silnější. I proto věříme, že se i příští rok na některé z tras Štramberského Jasoně potkáme.

No a kde a kdy nás můžete potkat v nejbližší době? Určitě 10. června na druhém ročníku Nachmeleného pochoďáku, ten si totiž rozhodně nemůžeme nechat ujít. Stejně jako loni, i letos jsme si vybrali trasu zlatou střední trasu - ze Studénky Poodřím.

Václav

Programátor... občas normální, častěji tak trochu blázen.

Internetová stránka: www.valeas.cz

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.