Google Workspace vs Microsoft 365 - Úvodní díl

Google Workspace vs Microsoft 365 - Úvodní díl
(Čtení tohoto článku zabere přibližně: 1 - 2 minut/y.)

Dnešní doba směřuje veškerá data i práci do cloudových řešení. Mezi nejznámější patří Microsoft 365 (dříve Office 365) a Google Workspace (dříve G-Suite), které mezi sebou bojují o své současné i budoucí klienty. Vzhledem k tomu, že v každodenní praxi obě platformy používám (aktivně a současně), pokusím se je v tomto seriálu článků srovnat.

Srovnat jednotlivé služby rozhodně nebude jednoduché. Microsoft má velkou výhodu v nativních aplikacích pro Windows, na které je většina uživatelů zvyklá. Google vše přenáší do internetového prohlížeče, s čímž má spousta uživatelů (minimálně v počátku) velké problémy.

Nejtěžší na srovnání obou platforem je rozhodně neustálý vývoj a nové funkce, které Microsoft i Google do svých řešení přidávají. Největší změnou bylo vydání Google Workspace, které přineslo spoustu nových funkcí a možností, díky čemuž se musela tato série článků nejen upravit, ale nové funkce se musely také porovnat.

Na co všechno se tedy můžete těšit?


Jednotlivé články budou zveřejňovány každých 14 dní. Pokud byste chtěli srovnat nějakou další aplikaci od Googlu či Microsoftu, napište nám do komentáře pod článek nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

 

Václav

Programátor... občas normální, častěji tak trochu blázen.

Internetová stránka: www.valeas.cz

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.