Tip na výlet: Podzimní Valašsko

Tip na výlet: Podzimní Valašsko
(Čtení tohoto článku zabere přibližně: 2 - 3 minut/y.)

Co se vám vybaví, když se řekne podzim? Toulky spadaným listím, nekonečné procházky pestrobarevnou přírodou, která se pozvolna začíná ukládat ke spánku a nebo šálek horkého chai latté v nějaké útulné kavárně? Pokud jste stejně jako my odpověděli 3x ano, tak dnešní tip je právě pro vás. Vyrazte s námi na Valašsko!

Rožnov pod Radhoštěm a rožnovský skanzen můžete navštívit celoročně, ale až na podzim zde na vás dýchne ta pravá podzimní atmosféra. Neexistuje krásnější pocit, než zabořit nohy do spadaného listí a kochat se barvami, které zdejší příroda tak ochotně maluje. Jen dávejte dobrý pozor na to, kam šlapete…

Brunch na Valašsku

Do Rožnova pod Radhoštěm doporučujeme vyrazit v časných ranních hodinách. Zaprvé se vyhnete největšímu náporu turistů, ale také můžete svůj výlet započít skvělým brunchem ve stylové kavárně Balloo Coffee, která se nachází jen kousek od centra Rožnova. Pro umocnění zážitku doporučujeme posadit se ven na zahrádku, zachumlat se do ovčí kožešiny a zahřát se obrovskou porcí žemlovky a šálkem vynikajícího pumpkin spiced latté. Vlahá podzimní rána nebyla nikdy krásnější.

Podzim ve skanzenu

Říkáte si, že ve skanzenu jste byli již tisíckrát a nic vás tak nemůže překvapit? Omyl. Valašské muzeum v přírodě pro vás v říjnu a v listopadu mimořádně otevřelo vybrané expozice v areálu Mlýnské doliny a Valašské dědiny, a to navíc za zvýhodněnou cenu. Okružní mimosezónní vstupné činí 200 Kč pro dospělého, 150 Kč pro dítě či seniora a rodinné vstupné činí jen 400 Kč. To jsou ceny, u kterých neexistuje výmluva, proč si konečně rožnovský skanzen neprohlédnout celý.

Navíc už v těchto termínech není rožnovský skanzen tak hojně navštěvován, takže budete mít konečně čas a prostor si všechno opravdu pořádně prohlédnout.

Houby, kam se podíváš

Valašskou dědinu máme rádi pro její fotogenickou tvář, tentokrát nás však překvapila něčím úplně jiným. Objev první babky nás neskutečně potěšil, to jsme však ještě nevěděli, že se schyluje k největšímu houbovému masakru v dějinách rožnovského skanzenu. Houby byly úplně všude. Vykukovaly na nás zpoza stromů, rostly nám pod nohama a nebudu přehánět, když řeknu, že nám doslova samy skákaly do tašky. Člověk se úplně bál sejít z cesty, aby na něj nezaútočilo nějaké další houbové komando.

Původně jsme si chtěli Valašskou dědinu rychle projít a výlet zakončit výšlapem na Jurkovičovu rozhlednu, ale taška plná hřibů nás od tohoto nápadu nakonec velice rychle odradila. S vypětím všech sil jsme se tedy alespoň doplazili do Hostince s kupeckým krámem ze Zděchova, protože návštěva rožnovského skanzenu bez tradiční valašské kyselice a talíře kynutých borůvkových knedlíků by rozhodně nebyla kompletní.

Stále ještě váháte, kam vyrazit o víkendu? Nakoukněte k nám do fotogalerie, myslím, že sobotní výlet vám bude hned jasný. Pokud byste ale i přes to dali raději přednost turistice, co si takhle udělat výlet z Rožnova pod Radhoštěm na Pustevny?

Leona

Manželka ajťáka, lékárnice a milovnice kosmetiky. Vražedná kombinace...

Internetová stránka: valeas.cz

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.